Menu

Czym różni się apteka stacjonarna od internetowej? Odpowiedź zaskakuje!

7 marca, 2018 - apteka
Czym różni się apteka stacjonarna od internetowej? Odpowiedź zaskakuje!

Wiele osób podchodzi dzisiaj do tematu konkretnie. Jak się idzie do lekarza i potem po wizycie trzeba kupić leki, przeważnie kroki po gabinecie kierowane są do najbliższej apteki. Czy to w sąsiedztwie ośrodka zdrowia,czy gdziekolwiek gdzie mamy po prostu po drodze. W każdym razie, jeżeli chodzi o konkretny schemat – ludzie po prostu idą do normalnej apteki.

Omiń kolejkę

A może by tak kupić leki przez internet, bez stania w kolejkach? Co? Jak to, to przecież nie jest legalne! Takie głosy można usłyszeć dzisiaj bardzo często i co ciekawe, nie tylko wśród seniorów, którzy niekoniecznie muszą być obeznani w kwestiach obsługi komputera i korzystania z internetu. A tymczasem fakty są takie, że mamy do czynienia z … no właśnie. Z jedną i tą samą apteką. Jeżeli którakolwiek apteka jest nazywana internetową, to w świetle prawa musi mieć na to pozwolenie. Jak aptekadomlekow gdzie w stopce wyraźnie widać pozwolenia na sprzedaż leków przez internet. A pozwolenia tego typu dostają apteki, które prowadzą normalną, tradycyjną sprzedaż leków. A internetowy sklep jest tylko uzupełnieniem tego tradycyjnego modelu sprzedaży, nie zaś czymś całkowicie odrębnym. Warto zaznaczyć tutaj, że mamy do czynienia z tendencją, która jest za każdym razem taka sama. Apteka działa tradycyjnie, a w internecie sprzedaje swój asortyment, trzeba tutaj jasno powiedzenie, że dzięki konkretnym poczynaniom można sobie czasem nawet zapewnić tańsze leki i darmową dostawę, co będzie w sposób oczywisty skutkowało tym, że będziemy mieć do czynienia z bardzo sensownymi i konkretnymi korzyściami.

Postęp

To nie jest kwestia jakichś tam nie wiadomo jakich czarów. Takie są fakty, apteki internetowe istnieją i mają się super, bo przecież będą mogły się mocno rozwijać, dzisiaj mamy marketing internetowy, media społecznościowe. Trudno zatem będzie spodziewać się, że coś mogłoby pójść nie tak, gdy chcesz się przekonać o tym jak wiele jednak będziemy mogli zyskać. Apteki internetowe przecież z zasady mają zapewniać nam zdrowie, a nie przysparzać nerwów czy jakichkolwiek innych negatywnych elementów. Co zresztą będzie można konkretnie dostrzec już przy okazji dokonywania pierwszych zakupów. Zresztą to normalne, ze obawiamy się czegoś jeśli nie znamy. A potem wystarczy raz kupić leki przez internet i nagle się okazuje, że nie dość, że to wcale nie jest straszne, to jeszcze będzie całkiem wygodne.