Menu

Czym różnią się pieluchomajtki od pieluch anatomicznych?

4 grudnia, 2020 - medycyna
Czym różnią się pieluchomajtki od pieluch anatomicznych?

Pieluchomajtki zalicza się do kategorii wyrobów chłonnych. Specjaliści zalecają ich używanie osobom, które charakteryzuje średnie, ciężkie oraz bardzo ciężkie nietrzymanie moczu. Nie jest to jedyny rodzaj produktów oferowanych dla takich osób na rynku, ponieważ na rynku istnieją także pieluchy anatomiczne. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, czym różnią się klasyczne pieluchomajtki od pieluch anatomicznych.

Pieluchomajtki a pieluchy anatomiczne 

Podstawowa różnica pomiędzy pieluchomajtkami a pieluchami anatomicznymi dotyczy przede wszystkim wyglądu, a więc także sposobu ich zakładania. W przypadku pieluch część biodrowa jest w nich całkowicie odkryta, dzięki czemu osoba je nosząca zyskuje pełną swobodę ruchu oraz oddychalność na odpowiednio wysokim poziomie. Ich wygląd przypomina nieco duże rozmiary wkładek urologicznych. W porównaniu z wkładkami, pieluch nie przyczepia się do zwykłej bielizny, tylko przytrzymuje się je za pomocą bielizny siatkowej, która wyjątkowo dobrze przylega do ludzkiego ciała.

Pieluchomajtki dedykowane dorosłym można skojarzyć przede wszystkim z popularnymi pieluszkami dla dzieci. (https://seni.pl/pl_PL/typ-produktu/pieluchomajtki-dla-dzieci)Tak samo mają one przylepce, dzięki którym możliwe jest właściwe dopasowanie takiego wyrobu do bioder. Wyposażane są one też w dwa ściągacze taliowe, które dają pełną swobodę ruchu. Jest to rodzaj zamknięty, ponieważ w nich biodra są w pełni osłonięte. 

Zakładanie pieluch anatomicznych 

Z racji tego, iż oba rodzaje pieluch mają zupełnie inny wygląd, dlatego zakłada się je inaczej. Pieluchy anatomiczne są mocowane przy pomocy majtek siatkowych, które należy ściągnąć do połowy ud, zaś potem umieścić czysty wyrób chłonny na miejscu. Dzięki majtkom pieluchy prawidłowo przylegają do krocza, co sprawia, że nie ma ryzyka, iż wyrób chłonny będzie się przemieszczał. Z racji łatwości zakładania pieluchy anatomiczne poleca się wszystkim aktywnym osobom oraz tym, które zmagają się z wyjątkowo ciężkim nietrzymaniem moczu oraz osobom niepełnosprawnym, np. poruszającym się na wózku. 

Seni