Menu

Ręcznie robione obrączki

15 listopada, 2022 - medycyna
<strong>Ręcznie robione obrączki</strong>

Obrączki ślubne — kawałek metalu czy coś więcej? To przede wszystkim symbol nieskończonej miłości. Te małe, metalowe okręgi symbolizują trwałość związku małżeńskiego. To także pamiątka najpiękniejszego dnia w życiu. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór obrączek ślubnych. Jakiego wyboru dokonać, aby po wielu latach z czułością patrzyć na dłoń, na której nosisz obrączkę? Czy ręcznie robione obrączki to gwarancja dobrego wyboru?
 

Obrączka ślubna — pamiątka na całe życie

Zakup obrączek ślubnych to bardzo ważna decyzja. Zanim tę decyzję podejmiesz warto, abyś się zorientował, jaki masz wybór.

Obrączki mogą być wykonane z różnych materiałów – tytan, platyna, kobalt, stal nierdzewna, pallad, srebro czy wolfram. Jednak w dalszym ciągu najbardziej popularne są obrączki ze złota.

Każdy kruszec ma swoje plusy. Pallad na przykład jest hipoalergiczny oraz bardzo trwały. Wolfram nie deformuje się i nie rysuje. Ma także piękny połysk, którego nigdy nie straci. Obrączki z tytanu są lekkie i nie ciemnieją.

To, co ważne dla Ciebie to zapewne także cena obrączek. Obrączki ślubne wykonane z wolframu, tytanu, kobaltu czy stali nierdzewnej są o wiele tańsze niż te złota, platyny czy palladu.

Przy zakupie obrączek poza swoim gustem i ceną weź pod uwagę także trwałość materiału, z jakiego wykonane są obrączki.

Postaw na wyjątkowość ręcznie robionych obrączek

Pierwsze obrączki pojawiły się w starożytnym Egipcie i wykonane były z ręcznie splecionych pierścieni konopi lub trzcin. Choć roślinne wykonanie tych obrączek zostało wyparte przez trwalsze materiały, to ich wielką zaletą była unikalność.

Obecnie wiele, młodych par wybiera klasyczne, ponadczasowe wzory. Jednak nawet w biżuterii ślubnej panuje moda niewyjątkowe wykonania hand made oraz nietuzinkowe rozwiązania.

Jak sprawić, aby obrączka była jedyna w swoim rodzaju? Postaw na ręcznie robione obrączki. Wtedy każdy egzemplarz będzie unikalny. Twoja obrączka nie musi być nudna i typowa. Postaw na taką, która idealnie będzie do Ciebie pasować. Ręcznie robione obrączki to szeroki wybór zarówno prostych modeli, jak i tych wysadzanych pięknymi kamieniami.

Przy wyborze obrączki hand made upewnij się, czy dostaniesz certyfikat potwierdzający autentyczność kruszców i kamieni.

Stawiając na ręcznie wykonaną biżuterię, oczekujesz zapewne, że będzie ona niepowtarzalna. Dlatego stawiaj na oryginalne wykonanie i efektowne wzornictwo. Zwróć także uwagę na jakość wykonania. Obrączka ślubna powinna być stworzona z dbałością o każdy detal.

Pamiętaj, że obrączka ręcznie robiona ma być przedmiotem z duszą. To znaczy, że jest unikatowa, bo włożono w nią nie tylko czas, ale także pasję tworzenia rzeczy wyjątkowych. Tak wykonana obrączka z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

WIĘCEJ: Zielinski.ART