Menu

Opieka chorej osoby

5 grudnia, 2020 - rehabilitacja
Opieka chorej osoby

Projekty, jakie wykonujemy w swoim życiu mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. Nie zawsze są one proste i krótkoterminowe. Często projekt wymaga szczególnie dużego zaangażowania lub zgrania członków zespołu, aby wówczas możliwe było sprawne wykonywanie poszczególnych zadań projektu.

Opieka i wsparcie podczas choroby

Szpitale, domy opieki dla chorych, domy starców, hospicja, ale także prywatne domy goszczą pacjentów oraz osoby schorowane, które często wymagają całodobowej opieki oraz wsparcia we wszystkich aspektach życia. Tego typu sytuacje to szczególnie duża odpowiedzialność oraz konieczność wzmożonej uwagi oraz zainteresowania drugim człowiekiem. Chorzy wymagają dużo cierpliwości od swoich opiekunów, pielęgniarek. Jednak poza odpowiednim nastawieniem w opiece nad chorymi konieczna jest także odpowiednia wiedza. Należy bowiem wiedzieć w jaki sposób transportować chorego z łóżka na wózek lub krzesło, w jaki sposób wykonywać codzienną toaletę, ale także w jaki. sposób karmić chorego. (https://damy-rade.info/opieka-w-domu-2/jak-opiekowac-sie-osoba-przewlekle-chora-w-domu) Karmienie chorego może być bardzo wymagające, zwłaszcza w przypadku osób chorujących na choroby układu pokarmowego.

choroba

W szczególności należą do ich nowotwory powodujące trwałe uszkodzenia poszczególnych narządów, ale także choroby wrzodowe i inne. Karmienie chorego w takich przypadkach musi uwzględnić wówczas dostarczanie do organizmu wszelkich niezbędnych substancji pokarmowych przy jednoczesnym zazdroszczeniu się o wrażliwość układu pokarmowego. Projekty zakładające szkolenia dla osób zajmujących się opieką nad osobami starszymi i chorymi ma za zadanie wyszkolić w osobach umiejętności praktyczne niezbędne do pomocy choremu w codziennej egzystencji. Jednocześnie kluczowa jest także wiedza teoretyczna, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje kryzysowe i szczególnie trudne. Tego typu projekty przyczyniają się bezpośrednio do wzrostu wykwalifikowanych osób, które zajmują się osobami chorymi i starszymi. To szczególnie ważne dla tych, którzy samodzielnie opiekują się chorymi w prywatnych domach.

Przy współpracy: https://damy-rade.info/