Menu

Klucz to zdrowie, w tym zdrowe środowisko

18 lutego, 2018 - zdrowie
Klucz to zdrowie, w tym zdrowe środowisko

Generalnie, zgodnie z tym co pisał Kochanowski, zdrowie zaczynamy doceniać dopiero wówczas, gdy coś jest z nami nie tak.

Czyli, weźmy na przykład taką grypę. Ludzie raczej unikają jedzenia witamin czy suplementacji mającej za zadanie pomagać wtedy kiedy trzeba, jednak gdy przyjdzie grypowy sezon, zastanawiają się dlaczego na nich padło. Przecież tak naprawdę, w każdej sytuacji gdy jesteśmy chorzy, zaczynamy się zastanawiać – dlaczego wcześniej nie pomyśleliśmy o tym, żeby się ochronić przed chorobą. Fakty są takie, że gdy chcemy się naprawdę wziąć w garść, to trzeba też myśleć poważnie o takiej dziedzinie jak ochrona środowiska.

Warto zauważyć jedną rzecz. Jeżeli chodzi o podejście, to trzeba się konkretnie zastanowić nad tym, dlaczego właściwie mamy do czynienia z takimi rozwiązaniami, które psują środowisko. Otóż, pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Poziom cywilizacji jest tak wysoki, bo wysoko rozwinięty jest też przemysł. A różne fabryki, kominy i cała reszta, produkują i będą produkować zanieczyszczenia. Dodatkowo też trzeba się zastanowić nad tym, w jaki sposób można zadbać o zdrowe środowisko u podstaw. Tu nie ma żadnej filozofii. Wystarczy zadbać o to, żebyśmy mieli konkretną świadomość tego, jak ważne jest, nawet na etapie małych kroków to, byśmy mogli się konkretnie zająć jakimś aspektem dbania o to zdrowe środowisko. Segregacja odpadów, sprzątanie śmieci z ulicy, czy nawet taka rzecz jak zbieranie nakrętek po butelkach i oddawanie ich w specjalnie wyznaczone miejsca. To są wszystko drobniutkie rzeczy, ale składają się na to że mamy zdrowe otoczenie.

oczyszczacze powietrza ze sklepu good-air

Recykling to nie jest ściemnione marketingowe hasło, to jest cały proces, który przynosi nam korzyści, chociaż wcale niekoniecznie będzie to dla nas widoczne. Warto także zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia z konkretnymi rozwiązaniami, które będą dokładnie odpowiadały na potrzeby troski o środowisko. A kwestie środowiska zawsze powinny być traktowane jak wspólne dobro. Bo to jest coś z czego wszyscy korzystamy, ale nie jest tak, że po prostu nam się należy. Postawy są ważne i każde, nawet z pozoru najdrobniejsze działanie będzie istotne w kontekście tego, co mamy do zrobienia. Trzeba pamiętać o tym, że dbanie o środowisko wymaga zaangażowania. Bez zaangażowania nie ma absolutnie szans na to, żeby się spodziewać rezultatów. Im szybciej ktoś to zrozumie, tym szybciej będziemy mogli rzeczywiście zaobserwować efekt. Zapamiętaj, bo to jest naprawdę wspólna sprawa, która będzie się tyczyła też przyszłych pokoleń – a to jest bardzo ważne.